0 کالا
 
منوی کاربران
 

بررسی مقایسه ای مفهوم خدادر ادیان ابراهیمی

بررسی مقایسه ای مفهوم خدادر ادیان ابراهیمی
برای تصویر بزرگتر کلیک نمایید
قیمت: 2,500,000 ریال
دسترسی: موجود
نوع: 1390
سازنده: اکسیر مدیریت
میانگین رتبه: رتبه داده نشده

 چنان که مسلّم است اعتقاد و تمایلات دینی یکی از اصلي ترين و اصيل ترين خواسته های معنوی انسان است. به همين سبب لازم است انديشمندان عرصه اديان به تأمّل جدّي پيرامون مسائل معنوي و اخلاقي بشر بپردازند و با ايجاد زمينه هاي مناسب، به بشر امروزي توان مقابله با تبعات «دين گريزي» را ارائه نمايند.در اين ميان اسلام به عنوان کامل ترين و ناب ترين دين الهي، اديان ديگر را به گفت و شنود فرا خوانده است و براي ايجاد آرامش در عرصه هستي، بر اساس منطق الهي خود، در برابر پيرامون ساير اديان شيوه مسالمت آميزي را در پيش مي گيرد. اسلام به عنوان ديني محوري در تاريخ اديان، خداشناسي و تسليم محض در برابر خدا را عامل وحدت اديان دانسته است و همه را به اين سمت فرا مي خواند.

قرآن به عنوان کتاب آسمانی اسلام بر اساس آموزه های اسلامی و بر اساس احادیث و روایات بسیار متقن دچار تحریف نگردیده است حال آنکه کتب آسمانی دیگر دارای تحریفات بسیار زیادی در خود هستند که ناشی از تحریف انسانی با اهداف  مختلف بوده است .

در کتب آسمانی تصاویر مختلفی از خدا وند ارائه شده است که با توجه به کتاب و تحریفاتی که در آنها صورت گرفته است این تصاویر دارای مضامین مختلفی است .هدف اصلی این تحقیق آن است که با توجه به عدم تحریف قران و امکان مرجع گرفتن تصاویر ارائه شده از خداوند در این کتاب مقدس و مقایسه آن با کتب مقدس یهودیان به بررسی تطبیقی تصاویر خداوند در این دو کتاب پرداخته و ماهیت و نوع تحریفات  در کتاب یهودیت را شناسایی نماییم .

نوشتن نظر
نام شما:


نظر شما: نکته: کد HTML مجاز نیست!

رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تصویر اضافه ای برای این کالا وجود ندارد.