0 کالا
 
منوی کاربران
 

طراحي مدل ارزيابي عملكرد بيمارستان

طراحي مدل ارزيابي عملكرد بيمارستان
برای تصویر بزرگتر کلیک نمایید
قیمت: 3,500,000 ریال
دسترسی: موجود
نوع: ویرایش1391
سازنده: اکسیر مدیریت
میانگین رتبه: رتبه داده نشده

 بيمارستان مهم ترين موسسه بهداشتي درماني بشمار مي آيد چرا كه بازوي مهم ارائه خدمات بهداشتي و درماني در اولين سطح ارجاع با قلمرو و مسئوليت هاي مشخص است. سازمان جهاني بهداشت بيمارستان را در سطح شهرستان مهم ترين عامل موفقيت در حصول به بهداشت براي همه تا سال  2000 مي شمارد.بيمارستان ها همچون يک واحد صنعتي متشکل از عوامل توليد مانند سرمايه، نيروي انساني، فن آوري و مديريت هستند و با استفاده از تسهيلات ويژه، جهت توليد محصولي به نام "حفظ، بازگشت وارتقاي سلامت جسماني و رواني افراد جامعه، و نيز انجام تحقيقات پزشکي وآموزش نيروهاي ماهر مورد نياز بخش بهداشت و درمان نقش اساسي ايفا مي کنند.بيمارستان ها، قسمت اعظم هزينه هاي سلامت در اغلب کشورها را به خود اختصاص مي دهند وشواهد حاکي از آن است که چشم انداز وسيعي براي ارتقاء و اعتلاي اينگونه منابع (مالي) وجود دارد . مطابق مطالعه وسيع و اساسي بانک جهاني از بيمارستان هاي دولتي بين 50 تا 80 درصد منابع سلامت بخش دولتي در کشورهاي در حال توسعه، توسط بيمارستان ها مصرف مي شود.

گزارش سازمان جهاني بهداشت نيز مويد همين امر بوده و سهم بيمارستان هاي کشورهاي جهان سوم از هزينه هاي جاري دولت در بخش بهداشت ودرمان را بين 50-80 برآورد مي كند.اين در حالي است كه در بسياري از کشورها بودجه اي که صرف خدمات بيمارستاني مي گردد، هرگز با توليد و ارايه خدمات واقعي آنها متعادل و متناسب نيست.بخش سلامت در كشور ما همگام با روند جهاني سلامت،  با چالش هاي اساسي در بخش درمان مواجه است.

بدين منظور شناخت دقيق مجموعه‌هاي بيمارستاني از حيث مأموريت و فلسفه وجودي، وظايف و اختيارات، ساختارهاي تصميم‌گيري و مديريتي و طراحي نظام جامع ارزيابي عملكرد براي اين مجموعه‌ها دارای اهمیت بسیار بالایی است .

 

 
نوشتن نظر
نام شما:


نظر شما: نکته: کد HTML مجاز نیست!

رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تصویر اضافه ای برای این کالا وجود ندارد.