0 کالا
 
منوی کاربران
 

شناخت بازارهای خارج از بورس

شناخت بازارهای خارج از بورس
برای تصویر بزرگتر کلیک نمایید
قیمت: 2,000,000 ریال
دسترسی: موجود
نوع: ویرایش1391
سازنده: اکسیر مدیریت
میانگین رتبه: رتبه داده نشده

 توسعه بازارهاي مالي يكي از مهمترين عوامل گسترش زمينه‌هاي پس‌انداز و سرمايه‌گذاري به شمار مي‌آيد. در این راستا نهادها و ابزار مالي برقرار کننده ارتباط بين منابع و استفاده‌کنندگان پس‌اندازها، از عوامل مهم توسعه بازارهاي مالي قلمداد مي‌شوند. در ادبيات اقتصادي، توسعه بخش مالي متاثر از عوامل متفاوتي مانند ساختار مناسب قانوني و سازوکار اجرايي بخش‌هاي بازار مالي، ارتقاي دانش سرمايه‌گذاري، تقويت و آموزش نيروي انساني مجرب و متخصص در نظر گرفته مي‌شود.

از اين رو با توجه به نياز توسعه بخش مالي و در پاسخ به نيازهاي سرمايه‌گذاران همواره نوآوري در ابزارها و بازارهاي مالي با استقبال از جانب مسئولان، نهادها و سرمايه‌گذاران روبرو شده است. با توجه به حجم عظيم معاملات در بورس‌هاي کشورهاي مختلف و خيل گسترده سرمايه‌گذاران نياز به نوآوري در عرصه مالي بيش از گذشته نمايان شده است.

امروزه تعداد زيادي از شرکت‌ها وجود دارند که از توانايي رسيدن و برآورده نمودن الزامات پذيرشي بورس‌ها بر نمي‌آيند. از سوي ديگر لزوم متنوع سازي ابزارهاي مالي جهت پوشش سلايق و انتظارات تمامي آحاد جامعه، از موارد مهم در جذب پس‌اندازهاي مردم براي به‌کارگيري در امر توليد محسوب مي‌شود.

بنابراين باتوجه به مطالب فوق و در راستاي ايجاد بسترهاي لازم جهت برخورداري شرکت‌ها و موسسات جديدالتاسيس و نوپا از منابع مالي و گردش بيشتر و استفاده بهينه از پس‌اندازها، شکل‌گيري و ايجاد بازارهاي خارج از بورس ضروري به نظر مي‌رسد. با ايجاد چنين بازارهايي معاملات اوراق بهادار بين سرمايه‌گذاران با استفاده از ابزارهاي جديد به سادگي امکان پذير خواهد شد. از سوي ديگر سرمايه‌گذاران نهادي كه امروزه يکي از مشاركت‌كنندگان اصلي بازار سهام شناخته مي‌شوند نيز مي‌توانند معاملات عمده و پرتفوي خارج بورسي خود را از طريق بازارهاي خارج از بورس مبادله نمايند. از نتايج مستقيم اين امر کاهش هزينه‌هاي مبادلاتي و بهينه‌سازي پرتفوي براي سرمايه‌گذاران خواهد بود. 

نوشتن نظر
نام شما:


نظر شما: نکته: کد HTML مجاز نیست!

رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تصویر اضافه ای برای این کالا وجود ندارد.